Zirkóny

Syntetické zirkóny patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie kryštály, využívané pri výrobe šperkov. Dôvodom je ich výhodná cena a skvelý vzhľad. Šperku dokážu zirkóny dodať jedinečnosť a vzhľad, ktorý tisícnásobne prevyšuje ich skutočnú cenu. Tá je vzhľadom na to, že ide o umelo vyrobený typ drahokamu mimoriadne priaznivá. Farebné drahokamy sú navyše veľmi vzácne (a preto aj výnimočne drahé), jeden farebný pripadá približne na 10 000 čírych drahokamov.Prsteň so zirkónmi - online obchod lottka.sk

Šperky, osadené zirkónmi tak spĺňajú presne to, čo sa od šperku v súčasnej dobe očakáva – vynikajú krásou, jedinečnosťou a relatívnou cenovou dostupnosťou. Zirkónmi šperkári osádzajú celú plejádu rôznych šperkov, od jednoduchých prsteňov až po luxusné, bohato zdobené náramky.

Vynikajúcim materiálom, v kombinácii s ktorým zirkóny vyniknú sú chirurgická oceľ a striebro. Dôvodom je, že oba tieto materiály sú biele a tak nechajú vyniknúť krásu použitých farebných zirkónov. Paradoxne, ak by ste chceli do striebra, či ocele zasadiť skutočný diamant, mohli by ste byť výsledným efektom sklamaní. Diamant by totiž musel byť dokonale vybrúsený, aby šperk dosiahol rovnaký efekt, ako pri zirkónoch. Aj tá najmenšia nedokonalosť by bola totiž viditeľná a mohla by pokaziť dojem zo šperku.